Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Національно-патріотичне виховання

Дата: 9 жовтня 2018 о 16:31, Оновлено 3 січня 2019 о 17:13

Національно-патріотичного виховання учнів

Патріотичне виховання – основа, на якій ґрунтується суспільство, держава. Стати громадянином, тобто свідомим членом суспільства, відданим сином Вітчизни, дуже непросто. Громадянином не народжуються. Громадськість твориться з порядності, совісності, чуйності до чужого болю, здатності боротися проти несправедливості. Суть громадянськості – у вмінні й необхідності жити інтересами рідного народу, власної держави. Таким чином, виховувати в дитині громадянина – це означає навчати її жити заради Батьківщини.

Патріотичне виховання є складовою частиною загального виховного процесу, являє собою систематичну і цілеспрямовану діяльність органів державної влади і громадських організацій з формування у громадян високої патріотичної свідомості, почуття любові до України, готовності до виконання громадянських і конституційних обов’язків. Патріотичне виховання включає у себе соціальні, цільові, функціональні, організаційні та інші аспекти, володіє високим рівнем комплексності, тобто охоплює своїм впливом усі покоління, пронизує усі сторони життя: соціально – економічну, політичну, духовну, правову, педагогічну, спирається на освіту, культуру, історію, державу, право.

У свою чергу патріотичне виховання ставить перед собою такі завдання:

- розвиток у суспільстві високої соціальної активності, громадянської відповідальності, духовності, становлення громадянського суспільства, що складатиметься з громадян, які володіють високою свідомістю та здатністю проявити її в повсякденній діяльності із забезпеченням сталого розвитку;

- утвердження у суспільстві поваги до культурного та історичного минулого України;

- виховання молодих громадян у дусі поваги до Конституції країни, законності, норм суспільного та колективного життя, створення умови для забезпечення реалізації конституційних прав людини та її обов’язків, громадянського та професійного обов’язку;

- розвиток відчуття у громадян почуття гордості, глибокої поваги до символів держави – Герба, Прапора, Гімну України, іншої загальнодержавної символіки та історичних святинь; гордості за країну, а також за окремі регіони та міста.

В нашій школі також приділяється багато уваги патріотичному вихованню учнів, при цьому використовуються різні форми патріотичного виховання; ведуться роз’яснювальні бесіди щодо внутрішньої та зовнішньої політики України, Законів України, при цьому виховується повага до законодавчих норм; вивчається історія України; ознайомлюються з іменами видатних людей, чиє життя пов’язане з Україною; вивчається історія рідного краю; збираються відомості про героїв, а саме:

1. Щорічно організовуються тижні правових знань на тему: «Мої права, мої обов’язки».
  2. До дня української писемності та мови було організовано і проведено виховний захід на тему: «Наша мова - калинова», Гра-подорож «У країні рідної мови». Учні школи взяли участь у Міжнародному конкурсі з української мови ім. П. Яцика.
  3. Класними керівниками організовано проект «Видатні українці».
  4. В навчальному закладі використовуються різні форми і методи національно-патріотичного виховання, а саме:
  • бесіди «Та земля мила, де мати народила», «Великий дім - держава», «Символи моєї держави»,
  • ранки : «Мамин рушник», «Один-єдиний тато, і він найкращий на землі», «Традиції моєї родини»
  • години спілкування: «Моя рідна Україна», «Ми українці – єдина сім’я», «Усі народи України живуть в злагоді і мирі»
  • конкурси малюнків: «Кожна дитина має право», «Мальовнича Україна», «І живе калина на папері», «Герої минулі – герої сучасні»
  1. Учні школи брали участь у районному конкурсі художньої самодіяльності.
  2. Класними керівниками проводяться тематичні заходи, присвячені героїчним подвигам українських воїнів, боротьбі за територіальну цілісність і незалежність України:

- День пам’яті героям Крут (27.01);

- День пам’яті й примирення (08.05);

- День Скорботи (22.06);

- День партизанської слави (22.09);

- День вигнання нацистів з України, День визволення Закарпаття від німецько-фашистських загарбників (жовтень);

- День ветерана та людини похилого віку (01.10);

- День українського козацтва та захисника України (14.10);

- День Гідності та Свободи;

- День пам'яті жертв голодоморів.

- День Збройних сил України (06.12)

7. Організовувалися екскурсії до музеїв, історичних пам’яток культури.

8. Проводились зустрічі із видатними односельцями.

9. Проводяться конкурси патріотичної пісні; святкування Дня Примирення, Дня Збройних Сил України, Дня захисника Вітчизни.

10. Участь у патріотичних та благодійних акціях: «Від серця до серця» (зібрали 380гривень); «П’ять картоплин»

11. Проводяться заходи за участю батьків, спрямовані на популяризацію кращого досвіду національно-патріотичного виховання (родинні свята, конкурси):

- «Козацькому роду нема переводу»;

- «Тато, мама, я – українська сім’я»;

- «Родинні обереги»,

- «Сімейні цінності»

12. У кожному класі оформлені куточки державної символіки, стенди з наглядної агітації, а також стенд «Герої небесної сотні».

Досвід роботи  нашої школи показує, що  тільки тісна співпраця вчителів, учнів, батьків, громадськості,  яка проводиться систематично, цілеспрямовано і наполегливо може виховати справжнього громадянина, готового до захисту своєї Вітчизни.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.